binder

انجمن عکاسی میراث فرهنگی

Cultural Heritage Photography Society of Iran

کارگاه آموزشی جشنواره عکس خیام

«اهمیت رنگ در عکاسی»، عنوان نخستین کارگاه آموزشی هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام است که قرار است جمعه، ۸ شهریور برگزار شود.

در این کارگاه که با تدریس «محمدرضا معصومی» برگزار می‌شود، درباره سرفصل‌های رنگ در سیستم دیجیتال، اثر روانی رنگ، همنشینی رنگ‌ها، تنظیم رنگ و بررسی نمونه عکس بحث و تبادل نظر خواهد شد.

حضور در این کارگاه برای تمام علاقه‎مندان آزاد و رایگان است اما با توجه به محدودیت صندلی حتماً می‌بایست در سایت ثبت نام کنید. با توجه به رایگان بودن کارگاه و محدودیت صندلی، فقط اگر از حضور در کارگاه مطمئن هستید ثبت نام کنید.

توزیع کارت ورود از ساعت ۹:۴۵ و شروع کارگاه از ساعت ۱۰ خواهد بود. پس از ثبت نام هیچ ایمیلی حاوی کارت ثبت نام دریافت نخواهید کرد و ارائه کارت شناسایی برای دریافت کارت ورود به کارگاه الزامی است.

لازم به ذکر است این کارگاه صرفاً جنبه آموزشی داشته و در نتیجه امکان ارائه گواهی شرکت وجود ندارد.

این کارگاه جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۵ تا ۱۳:۱۵ در تهران، ابتدای کردستان، مجموعه ایوان شمس، سالن اشراق برگزار می‌شود.

در سوابق محمدرضا معصومی، مدرس این دوره مواردی چون مدرس عکاسی و گرافیک رایانه، دریافت بیش از سی مدال و عنوان از جشنواره‌های بین المللی عکاسی، داور جشنواره‌های عکس بین المللی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹، دارای نشان درجه دو هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان، عضو رسمی اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران و عضو رسمی مرکز ساماندهی پهپادهای غیر نظامی می‌توان اشاره کرد.

جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس – وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» – برگزار می‌شود.

به تازگی فراخوان دوره هفتم جشنواره اعلام شده است که عکاسان و هنرمندان می‌توانند برای اطلاع از روش شرکت و ارسال آثار خود به سایت جشنواره مراجعه کنند. مهلت شرکت در هفتمین دوره جشنواره تا ۲۲ مهرماه ۹۸ تعیین شده است.

سایت عکاسی 

واژه‌های کلیدی:  خیام, فیاپ, جشنواره خیام,
تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۵/۳۱